ابشار کفترلو تهران

ابشار کفترلو تهران در میان دره بسیار زیبای شمال روستای کند علیا، از بلندای صخره‌ها به درون دره سرازیر میشود. این دره و ابشار چشم نواز هر ساله گردشگران زیادی را به خصوص از شهر تهران به سمت خودش جلب می‌کند. تپه تاریخی شیر تازه، تپه‌های گوشواره، تپه جوهک، قلعه پیرزن و ارامگاه امام زاده محمد شعیب از دیگر کشش های تاریخی و گردشگری روستای کند علیا و سفلی هستند.

ابشار کفترلو به فاصله حدودی ۶ کیلومتری شمال روستای کند علیا و در ارتفاع تقریبآ ۲ هزار ۳۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. برای رسیدن به این ابشار از درون روستا، نیاز به تقریبآ ۱٫۵ ساعت پیاده‌روی است. با ادامه خیابان اصلی و خروج از روستا پس از یک چرخش نود درجه به جهت چپ وارد جاده‌ای میشوید بنام “خیابان آبشار”. کمی بالاتر به یک دو راهی با تابلوی راهنما میرسید که جهت راست به ناحیه “آبکشه” و در ادامه به روستای راحت اباد و امامه رفته و جهت چپ ادامه خیابان ابشار است که شما را مستقیم به سمت باغ‌های روستا و پس از آن به ابشار هدایت می‌کند.

اگر در تیرماه به کند علیا بروید و قدم در این مسیر بگذارید بدون شک از تماشای باغ‌های سرسبز، درختان گیلاس و آلبالو و انبوه میوه های انها سیر نخواهید شد. هر چه به جلوتر میروید به زیبایی های مسیر افزوده شده و شاخه های پربار درختان آلبالو که در دو سو مسیر به شما لبخند میزنند.

برای رسیدن به روستای کند علیا و سفلی از تهران باید از طریق مسیر لشگرک خود را به دوراهی لواسان-فشم برسانید. از دوراهی به جهت لواسان رفته و پس از ۵ کیلومتر داخل مسیر روستای کند علیا و سفلی در سمت چپ شوید. از این جا تا روستای کند علیا بیش از ۷ کیلومتر دیگر مسیر اسفالته در پیش دارید.

6767 67677878 90 3545 5656 5657 6557

آدرس ابشار کفترلو تهران

تهران، لواسانات، روستای کند اولیا

2 نظر برای "ابشار کفترلو تهران" ارسال شده است.

پاسخ
مصطفی کبکی

سلام خسته نباشید باتشکر از گردانندگان این سایت بسیار روستای زیبا وتاریخی است بامکانهای تاریخی وجذاب فقط متذکرشوم مسافتی که گفته شده اشتباه است ازتهران پارس تا آبشار فاصله ۲۲کیلومت است مردمی بسیار خونگرم مهمانواز وآب وهوایی عالی وخنک دارد امیدوارم هرچه زودتر تصمیم بگیرید فقط نظافت رارعایت کنید محیط زیست را آلوده نکنیم یا علی به امید دیدار

پاسخ لینک نظر

پاسخ
اخبار فناوری

سلام و خسته نباشید
مطالب خوبی در سایتتون دارین آرزوی موفقیت دارم براتون…

پاسخ لینک نظر

تمامی حقوق این وب سایت برای تهران هفت محفوظ است.