شهر صالحیه تهران

صالحیه شهری است در استان تهران ایران. این شهر در ناحیه گلستان از توابع شهرستان بهارستان قرار دارد. شهر صالحیه در ۲۴ کیلومتری تهران قرار گرفته‌ است. در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۱ اسم این شهر رسماً از صالح‌آباد به صالحیه تغییر کرد. جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵، مساوی با ۵۴٫۲۲۸ تن است. قلعه تپه صالحیه از مناطق قدیمی این شهر است. و امامزاده باقر از مکان‌ های زیارتی این محسوب می شود.

جاری بودن فاضلاب‌ ها در خیابان‌ ها از مشلات عمده محدوده ی این شهر میباشد. به ویژه در دره‌ای به اسم «سیاه‌آب» انباشته شدن فاضلاب‌ ها سبب ایجاد نیزارها و باتلاق‌ هایی شده است که جایگاه جانوران بیماری‌ زا است.

احسان بهرامی‌ نژاد و پس از وی مهندس اسماعیل نعمت‌ زاده شهرداران این شهر در سال ۱۳۸۷ خورشیدی بودند. مهندس اسماعیل نعمت‌ زاده از موفق ترین شهرداران در این شهر محسوب میشوند که نزدیک به دو سال در این سمت باقی هستند و این یک رکورد محسوب می شود از اقدامات مهندس اسماعیل نعمت‌ زاده می‌توان به ساماندهی معابر شهری و رفع آلودگی‌ های بصری در این شهر اشاره نمود.

از دیگر این اقدامات نیز اجرای روشنایی در معابر شهر، ساخت بزرگ ترین پارک جنوب غرب تهران در صالح اباد، زمین فوتبال، ساخت سالن چند منظوره مدیریت بحران، ساختمان شهرداری و شورای اسلامی شهر صالحیه و .. می‌ باشد.

 

 

آدرس شهر صالحیه تهران

تهران، شهرستان بهارستان، صالحیه

ارسال دیدگاه برای شهر صالحیه تهران

تمامی حقوق این وب سایت برای تهران هفت محفوظ است.