صباشهر تهران

صباشهر تهران واقع در جنوب شهرستان شهریار و در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است . ارتفاع آن از سطح دریا نزدیک به ۱۱۰۰ متر و فاصله آن تا تهران از طریق مسیر تهران-ساوه تقریبآ ۲۰ كیلومتر می باشد و همچنین در فاصله ۱۲ كیلومتری جنوب شهریار و در غرب جاده اصلی شهریار-رباط كریم قرار دارد .

صباشهر یكی از ۷ شهر شهرستان شهریار است كه در بهمن ماه سال ۱۳۷۶ از پیوستن پنج آبادی قاسم اباد ، قندیشاد، صحرا خرک ، كبودین و حسن اباد با تصویب هیئت وزیران به عنوان شهر معرفی و حاوی شهرداری شده و بر پایه طرح هادی مصوب شهر در سال ۱۳۸۵ سكونتگاه های ویره و محمدآباد و شهرک مصطفی خمینی واقع در شمال شهر به محدوده این شهر اضافه شدند.

صباشهر منور است به وجود بارگاه حضرت امامزاده عبدالله (ع) در محله قاسم اباد و امامزاده بی بی فرخنده خاتون (س) در محله ویره و با توجه به سكونت مردمی متدین انقلابی با اهدا بیش از ۶۰ شهید و با درخواست مردمی صباشهر به اسم شهر سردار شهید محمدمهدی تاجیک نامگذاری شده است. و با پیگیری و تلاش سرسختانه شهروندان و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بحمداله از سال ۱۳۸۷ مقارن با سالروز میلاد كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه عليهم السلام ستاد برگزاری اقامه نماز جمعه تشكیل و همه هفته با حضور امت خداجو و مسئولین محترم این فریضه عبادی سیاسی برگزار می گردد كه نشان از بلوغ سیاسی شهر می باشد.

 

آدرس صباشهر تهران

تهران، صباشهر

ارسال دیدگاه برای صباشهر تهران

تمامی حقوق این وب سایت برای تهران هفت محفوظ است.