امامزاده عبدالله (ع) صباشهر تهران

امامزاده عبدالله (ع) از نوادگان موسی بن جعفر (علیه السلام) می باشد. آستان امامزاده عبدالله (علیه السلام) در شهريار، صباشهر، مسير جاده رباط كريم به شهريار واقع شده است. بنای ساختمان بقعه قديمي و فاقد گلدسته و ديوارهاي آجري و همچنين گنبد آجري رنگ آميزي شده است، نماي داخلي آن سفيدكاري و فاقد تزیینات است. داراي ضريحي چوبي است و اطراف بقعه نیز به صورت چهارديواري است. بنا داراي الحاقات جانبي شامل مسجد، دفتر هيات امناء و آبدارخانه است و قبرستاني در بخشي از محوطه وجود دارد.

صباشهر واقع در جنوب شهرستان شهريار و در جنوب غربي استان تهران قرار گرفته است . ارتفاع آن از سطح دريا حدود ۱۱۰۰ متر و فاصله آن تا تهران از طريق جاده تهران-ساوه حدود ۲۰ كيلومتر مي باشد و همچنين در فاصله ۱۲ كيلومتري جنوب شهريار و در غرب جاده اصلي شهريار-رباط كريم قراردارد .

صباشهر يكي از ۷ شهر شهرستان شهريار است كه در بهمن ماه سال ۱۳۷۶ از پيوستن پنج آبادي قاسم آباد ، قنديشاد، صحرا خرك ، كبودين و حسن آباد با تصويب هيئت وزيران به عنوان شهر معرفي و داراي شهرداري شده و بر اساس طرح هادي مصوب شهر در سال ۱۳۸۵ سكونتگاههاي ويره و محمدآباد و شهرك مصطفي خميني واقع در شمال شهر به محدوده اين شهر اضافه شدند.

710 711 712-768x766 714

آدرس امامزاده عبدالله (ع) صباشهر تهران

تهران - شهريار، صباشهر، مسير جاده رباط كريم به شهريار

ارسال دیدگاه برای امامزاده عبدالله (ع) صباشهر تهران

تمامی حقوق این وب سایت برای تهران هفت محفوظ است.